KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ LAMINAVIMO ĮRENGIMĄ.
Vis dažniau iš savo klientų girdime: „Laminatorius, tai tik du cilindrai sukami variklio, tai kodėl vieni laminatoriai yra brangesni už kitus?“ Šiame straipsnyje pasistengsime paaiškinti kur slypi esminiai skirtumai tarp kokybiško įrengimo, tarnausiančio ne vieną penkmetį ir pigaus laminatoriaus su abejonių keliančiu tarnavimo laiku ir svarbiausia – aplikacijų kokybe.
Analogą pateiksime naujo automobilio pirkimą. Visi jie turi keturis ratus ir variklį, bet automobilių kainos labai skirtingos. Visi atpažįsta skirtumus tarp Mercedes, Škoda ar Dacia nors, ir visi automobiliai mašinos nuveš iš taško A į tašką B.
Skirtumai tarp laminavimo įrengimų paprastai nesimato iš išorės, todėl gali būti sunku išsirinkti tinkamą modelį. Norite nuspręsti, ar jūsų įmonei reikalingas patvarus autobusiukas ar mažas pikapas? Dauguma parduodamų laminavimo įrengimų rinkoje įvardijami kaip “profesonalus įrankis už mažą kainą”.
Tačiau, kalbant apie laminatorius, sąvoka „profesionalus“ turi daug skirtingų reikšmių. Kaip ir automobiliai. Mercedes, Škoda ir Dacia yra gaminami profesionaliai, bet skirtumai tarp šių automobilių didžiuliai. Tai kaip jūs renkatės tinkamą laminatorių savo įmonei? Kokie yra skirtumai? Kas yra tik rinkos tendencijos ir kokios rekomenduojamos funkcijos? Manome, kad šie punktai padės jums rasti tinkamiausią jūsų verslui laminavimo įrengimą.
PLANUOJAMŲ DARBŲ SĄRAŠAS
Pirma, kiekvienas klientas turėtų susikurti darbų, kuriuos dirbs su būsimu laminatoriumi sąrašą. Būsimas pirkėjas turėtų kuo tiksliau įvardinti poreikius. Išanalizuokite išsamiai visu darbus, specifines medžiagas, net nestandartinius projektus. Kiekvienas geras tiekėjas turėtų sugebėti paaiškinti, galutiniam vartotojam kas yra įgyvendinama ir kas nėra realu.
DEMONSTRACIJA
Laminatorius yra rankiniu būdu valdoma priemonė, todėl prieš perkant jį, reikalinga įrengimo demonstarcija. Techninių duomenų lape pateikiama svarbi informacija, tačiau be prisilietimo prie mašinos, išdėstyti duomenys nieko nereiškia. Naudodami automobilio analogiją, laminatoriaus operatorius neperka automobilio tik pagal brošiūrą. „Bandomasis važiavimas“ yra privalomas.
SVARBIAUSIOS LAMINATORIAUS DALYS – Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ ?
VOLAS
Volai yra svarbiausia laminatoriaus dalis. Jų savybės turi esminę reikšmę operatoriaus našumui ir galutinei produkto kokybei. Turite patikrinti skersmenį.Paprastai, kuo didesnis, tuo geriau.
Didesnio skersmens volai dažniau būna geresni, nes jie mažiau išsilenkia, deformuojasi, užtikrina vienodesnį slėgį spaudimo metu bei geriau išsitempia plėvelė. Laminatorius su didesniu volo skersmeniu teigiamai įtakoja galimą pernelyg ištempto laminavimo plėvelės susitraukimo lygį vėlesnėje laminavimo stadijoje.
Didesnis volo skersmuo yra geresnis pasirinkimas, kai kalbama apie laminavimą ant minkštų paviršių. Didesnis volas paskirsto slėgį vienodai ir platesniu plotu, tad išvengiame medžiagų deformacijos.
Svarstant volo parametrus, įvertinkite volo medžiagos storį. Storesnis metalas užtikrins geresnį stabilumą, nei plonesnis plienas, netgi esant tam pačiam volo skersmeniu. Tvirtesni ir stabilesni volai yra svarbūs laminuojant ir tvirtesnes medžiagas, pvz., MDF ar stiklo plokštes.
Kitas geras parametras: patikrinti volo svorį. Geras ir patikimas volas turi sverti apie 40 kg. Du volai įrengime turi sverti apie 80 kg. Taigi, kai matote laminatoriaus duomenų lapą, kuriame bendras mašinos svoris yra 150 kg, įskaitant rėmą, jūs žinote, ko tikėtis – tai tikrai mažiau nei patikima mašina.
Paskutinė volo dalis, į kurią turėtumėte atkreipti dėmesį, yra minkšta volo danga. Tai turėtų būti pakankamai stora, guminė, patvari danga.
KAITINIMAS
Kitas jūsų dėmesio vertas parametras, turėtų būti volo pakaitinimas. Net ir slėgiui jautrioms plėvelėms, vadinamomis „šaltomis“ laminavimo plėvelėms, siūlome naudoti laminatorių su šildomu viršutiniu volu. Temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip 70°C, su galimybe keisti temperatūrą mažais intervalais. Šildomi volai, leidžia klijams „atsiskleisti“ , o tai gali labai teigiamai paveikti laminavimo rezultatų kokybę.
Pašildyti klijai lengviau rezorbuojasi į substratą ir taip išvengiama sidabrinio paviršiaus efekto arba jis sumažinamas iki minimumo. Dažnas susiduria su sunkumais laminuojant akrilo lakštus, o turint įrengimą su pašildomu volu, sunkumų visiškai nelieka. Pašildomo volo pranašumus iš karto pajusite ir dirbdami su storesnėmis plėvelėmis, pvz. grindų grafikos plėvelėmiss ir pan.
SLĖGIO NUSTATYMAS
Kiekvienai laminuojamai medžiagai reikalingas skirtingas slėgio nustatymas. Laminuojant kartoną slėgio jums nereiks, o laminuojant storas grindų grafikas, jums reikės kiek įmanoma didesnio slėgio. Dauguma rinkoje esančių laminatorių gamintojų siūlo rankinį slėgio nustatymą. Tai gali sukelti daugybę problemų, susijusių su slėgio pasiskirstymu (ne vienodas slėgio pasiskirtymas per visa medžiagos plotį) ir ilgesnius laminavimo procesus.
Mechaniniai slėgio nustatymai ir laminavimo kokybė tampa labai svyruojanti bei neužtikrinta.
Štai kodėl Neschen laminatoriai siūlo pneumatinę slėgio reguliavimo sistemą. Pakartotinis ir tikslus slėgis yra labia svarbus. Manometro ekrane matomas slėgis yra faktinis slėgis, kuriuo volai spaudžia jūsų aplikaciją.
VALDYMAS IR ERGONOMIKA
Atkreipkite dėmesį į valdymo skydelį, ypač įjungimo ir stabdymo mygtukus. Galimybė judėti apie įrengimą, keisti volų greitį ir kryptį turėtų būti įmanoma iš abiejų mašinos pusių. Ypač jei tikitės, kad tik vienas operatorius dirbs su laminatoriumi. Reikia pabrėžti, kad dvipusis valdymo skydelis bus naudingas dviejų operatorių komandai. Tokiu atveju nebūtina lakstyti apie laminatorių, tuo pasiekiamas didesnis efektyvumas, saugesnė darbo aplinka. Mes rekomenduojame elektroninius valdiklius norintiems taupyti laiką ir operatoriaus energiją.
TORSINIS IR TARPAŠMENINIS KORPUSO STABILUMAS
Laminatoriuje visi volai ir ašys turi būti idealiai lygiagretūs. Kartu su dideliu korpuso patvarumu sukimo judesiui yra užtikrinamas tiksli medžiagos eiga, net ir dideliu greičiu atliekant laminavimo darbus. Jei tikitės, kad piguss įrenginys leis pilnu volo pločiu laminavimo darbus atlikti kokybiškai, pradžioje įsitikinkite ar įrengimas yra visiškai stabilus.
Kalbant apie korpuso stabilumą, rinkoje yra daugybė mašinų (dažniausiai labai mažos vertės mašinos), kurios per pirmuosius keletą mėnesių garantuos reikiamą konstrukcijos standumą, tačiau laikui bėgant korpuso atsparumas sukimui jėgai silpnėja. Būtent dėl šios priežasties Neschen siūlo tvirtą ir patikimą įrengimo konstrukciją.
Norint užtikrinti stabilią, patikimą ir ypatingai tvirtą laminatoriaus konstrukciją, Neschen sukūrė laminatorius su šoninėmis sienelėmis iš sunkių plieninių lakštų.
MEDŽIAGŲ IŠSUKIMAS IR SUSUKIMAS
Stabdžiai ant išvyniojimo ir susukimo velenų turi būti lengvai prieinami, lengvai valdomi ir patvarūs. Veleno ant kurio užmainamas medžiagos rulonas įdėjimas į įrengimą turi būti paprastas ir sklandus procesas. Apsvarstykite veleno svorį bei jo svorį su medžiaga. Tai yra tai, ką tikrai operatorius turėtų atlikti be sunkumų.
Matavimo skalė ant kiekvieno veleno su „0“ žyme veleno viduryje yra labai naudinga opcija, skirta medžiagos nustatymui ir išlyginimui prie susukimo veleno.
AR PASIRUOŠĖT IŠBANDYTI?
Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas, kai būsite pasirengęs išbandyti savo svajonių laminatorių, per demonstraciją turėtumėte sutelkti dėmesį į šiuos akcentus.
- Bandymui naudokite pilkos spalvos nuotraukas; leiskite operatoriui laminuoti bent 20 bėginių metrų. Kuo daugiau tuo geriau. Paprašykite operatoriaus sustabdyti mašiną laminavimo proceso viduryje ir vėliau patikrinti liniją (riba) pačioje aplikacijoje. Turėtų būti matoma tik šviesios juostelės – arba dar geriau – nieko nematyti.
- Jei norite sukti per visa bandomojo rulono ilgį, galite naudoti ir laminuoti standartinę spalvotą plėvelę, idealiai tinka juoda.
- Patikrinkite demonstracinės mašinos lygiavimo greitį, tikslumą ir efektyvumą.
- Taip pat išbandykite popieriaus laminavimą. Popierius yra labiau linkęs banguoti nei lipni plėvelė. Kai kurie nepageidaujami efektai išnyks per dieną (pvz., sidabro atspalvis), kai kurie iš jų išnyks per kelias dienas. Stenkitės įvertinti laminuotą medžiagą.
- Mašinos, kurios darbinis plotis yra +- 160 cm, turėtumėte išbandyti laminavimą ant lakštų. Geriausia PVC putplasčio lakštas +- 80 cm pločio. Naudodami šiuos formatus, galite lengvai atpažinti pagrindinio veleno ko privalumus ir jo standumą. Oro burbulai gali atsirasti lentoje, net po kelių dienų po laminavimo proceso. Taigi, dar kartą, pasistenkite įvertinti rezultatus.
- Patikrinkite saugos sistemą. Ar ji veikia tinkamai? Įrenginio būsenos šviesos indikatorius, lėtas režimas, kojų jungiklis: viskas turėtų veikti operatoriaus patogumui. Atminkite, kad saugos sistema, yra skirta apsaugoti darbuotoją ir jūsų verslą.